В Україні підняли оптову ринкову ціну на електроенергію – СУМИ СЬОГОДНІ

В Україні підняли оптову ринкову ціну на електроенергію

Основна причина зміни розцінок – істотне зниження вироблення АЕС.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), підвищила оптово-ринкову ціну електроенергії, що означає ріст тарифу для промисловості біля +15%, повідомляє ТРИ СУМКИ НОВИН.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook заявив колишній член НКРЕКП Андрій Герус. “Після введення ротердамської формули визначення оптово-ринкова ціна (ОРЦ) зросла: з 1 травня з 1,178 грн до 1,237грн (+5%), з 1 липня до 1,280 грн, з 01 жовтня до 1,319 грн. Тобто сумарно +12%. Це означало очікуваний ріст тарифу для промисловості біля +15%”, – повідомив він. Читайте також: Україна подвоїть частку електроенергії, виробленої на гідроелектростанціях – Гройсман .За його словами, 24 червня, Комісія переглянула своє рішення і ще додатково підняла ОРЦ.

“Тобто сумарно +26% до квітневої ОРЦ, яка вже тоді була на 20%-30% вище європейських цін! Тепер це означає, що ріст для промисловості буде не 15%, а, мабуть, всі 30%”, – додав Герус.

Своєю чергою, голова НКРЕКП Дмитро Вовк повідомив, що основною причиною зміни ОРЦ стало зниження вироблення АЕС (-10%) відповідно до фізичного балансу.

“При розрахунку враховано зниження на US /т і зміцнення курсу з 25.3 до 24.9. Тому ціна вугілля знижена до 1393 грн /т відповідно зі світовими цінами, відповідно і тарифи ТЕС були знижені”, – написав Вовк у Facebook.

Як відомо, раніше затверджена ОРЦ розраховувалася на основі балансу електроенергії, підписаного Міненерговугілля в січні. У травні в документ внесли зміни, в тому числі знизили прогноз виробництва електроенергії АЕС. У той же час витрати НАЕК “Енергоатом” не змінилися. Тому регулятор з травня підвищив тариф АЕС на 8,4% – до 45,42 коп. кВт год, а з липня ще – на 9,1% – до 49,54 коп, повідомляє Інтерфакс.

“У зв’язку з тим, що міністерство переглянуло баланс і суттєво зменшило частку АЕС – з 89 млрд до 80 млрд кВт год – це вимагає перегляду рівня оптової ринкової ціни”, – сказав Дмитро Вовк. На третій квартал ОРЦ складе 1358,83 грн за МВт год замість затвердженої раніше 1280,28 грн, на четвертий – 1490,63 грн замість 1380,69 грн.

“Майже 20 років методики формування ОРЦ не було. Вона була розроблена. У ній було враховано, яким чином розраховувати ціну на енергетичне вугілля. Підхід, обраний комісією, відповідає принципу імпортного паритету, тому що, згідно з балансом вугілля, затвердженого міністерством, 40% вугілля на території України недоступно – це вугілля марки А “, – зазначив він. За його словами, “в зв’язку з цим комісія знайшла імпортний паритет, який відповідає ціні API2 (вартість вугілля в портах Амстердам, Роттердам, Антверпен) з доставкою в Україну”.

 

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Самые ужасные эксперименты над людьми

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью (ФОТО)

Эта девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Супермаркет убрал с полок всю иностранную еду, чтобы высказать свое мнение относительно расизма

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Leave a comment

Your email address will not be published.


*