Сумська область: впродовж минулої доби виявлено два застарілих боєприпаси

Протягом 15 травня на Сумщині громадяни виявили гранату та артснаряд часів Другої світової війни. Вибухонебезпечні предмети були знайдені у Глухівському та Кролевецькому районах, пише сайт Суми Сьогодні з посиланням на ДСНС у Сумській області.

О 13:10 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про виявлення підозрілого металевого предмета неподалік смт Шалигине Глухівського району. Рятувальники прибули на виклик і встановили, що знахідка – це граната РПГ-40. На неї натрапив мешканець селища під час заготівлі дров у лісі на відстані 4 км від житлових будинків.

А о 18:27 на лінію екстреного виклику «101» надійшла інформація про знайдення вибухонебезпечного предмета поблизу с. Спаське Кролевецького району. Рятувальники прибули на виклик і встановили, що знахідка – це артснаряд калібру 80 мм. На нього натрапив агроном місцевого сільськогосподарського підприємства під час проведення польових робіт на відстані 8 км від житлових будинків.

В обох випадках на місцях виявлення застарілих боєприпасів виставлено охорону, надані заявки на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни).

Рятувальники застерігають: роботи з вилучення та знешкодження боєприпасів часів минулих війн можуть проводити лише піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій.  Дії ж громадян при виявленні таких вибухонебезпечних предметів повинні бути виваженими. Треба пам’ятати, що боєприпасів не можна навіть торкатися, необхідно запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади або безпосередньо до Служби порятунку «101».

Джерело:  Суми Сьогодні

Читайте также:

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

Назван самый сексуальный холостяк Земли

57-летняя модель удивила своими формами

Как снять головную боль за несколько минут?

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро