Сумщина: війна не дає про себе забути

Протягом тижня, групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено 11 артилерійських снарядів  (122, 80, 76 мм.), 2 мінометних міни (82 мм.) часів Другої світової війни, виявлені у Сумському, Лебединському, Краснопільському, Липоводолинському, Тростянецькому та Охтирському районах, повідомляє сайт ТРИ СУМкИ НОВИН.

Загалом, з початку року на Сумщині зафіксовано 134 випадки виявлення застарілих вибухонебезпечних предметів. Як показує практика, натрапити на них можна будь де – на власному городі, у лісі, на будівельному майданчику і навіть під час відпочинку на водоймищі.

Рятувальники вкотре наголошують, боєприпаси часів минулих війн,  незважаючи на розміри та значний вік, становлять велику загрозу для населення. Треба пам’ятати, що роботи з їх вилучення та знешкодження можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Громадянам, не можна таких знахідок навіть торкатись, а тим більше намагатись перенести. У жодному разі не можна користуватись поблизу радіо або мобільним зв’язком, це може спровокувати вибух.  Треба припинити будь-які роботи, запам’ятати дане місце, повідомити про небезпеку оточуючих і негайно поінформувати місцеві органи влади, правоохоронців або безпосередньо зателефонувати на лінію екстреного виклику «101».