Поляки зацікавились українським трудовим потенціалом

Дефіцит трудових ресурсів в Республіці Польща починає набувати відчутних масштабів, що загрожує економічному зростанню країни, оскільки частина населення працевлаштувалась в інших, більш заможніших країнах Європи, повідомляє ТРИ СУМкИ НОВИН.

З огляду на це, дану проблему польська влада планує вирішити за рахунок емігрантів з сусідньої держави. Зокрема, Україна і Польща мають намір підписати угоду про поглиблення співпраці у сферах вищої освіти та науки в грудні 2016 року.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти і науки з посиланням на результати зустрічі міністра освіти і науки Лілії Гриневич та віце-прем’єр-міністра, міністра досліджень і вищої освіти Польщі Ярослава Говіна (Jarosław Gowin).

Передбачається, що дана угода буде підписана в грудні під час візиту Говіна в Київ.

Згідно з повідомленням прес-служби, угода допоможе поглибити співробітництво у сферах академічної порядності та міжуніверситетської мобільності.

Гриневич зазначила, що сьогодні існує диспропорція — студентів, які використовують програми мобільності, значно більше, ніж викладачів і дослідників. Вона припустила, що створення спільних українсько-польських програм для вчителів і вчених могло б значно покращити цю ситуацію.

Також Україна і Польща планують створити спільну інтернет-платформу для вищих навчальних закладів, що допоможе поглибити партнерські відносини між ними.