Поліція Сум попереджає громадян про різноманітність шахрайських схем

Аби збагатитися, аферисти  не тільки вдосконалюють старі шахрайські схеми, а й постійно вигадують нові, більш досконалі. Незважаючи на чисельні перестороги правоохоронців, громадяни через свою неуважність мало не щодня потрапляють на гачок зловмисників, повідомляє сайт СУМИ СЬОГОДНІ з посиланням на ГУНП у Сумській області

До поліції звернулася 29-річна сумчанка та повідомила, що стала жертвою аферистів. Як з’ясувалося, жінка в мережі Інтернет розмістила оголошення про продаж новорічного костюма. Відразу ж знайшовся і покупець. Чоловік, що зателефонував нібито з приводу купівлі костюма, погодився на вказану жінкою ціну, і виявив бажання перерахувати за товар гроші. А потім, хитрощами дізнавшись реквізити банківської картки та фактично керуючи діями жінки по телефону біля банкомату, видаючи себе за працівника банка, шахрайським шляхом заволодів всіма грошовими коштами, що знаходилися на рахунку у сумі 9880 гривень.

У Шостці 85-річна жінка біля власного будинку з рук в руки передала шахраю майже 8000 гривень. Як з’ясували поліцейські, перед цим їй на мобільний телефон зателефонувала невідома жінка, та, назвавшись онукою, повідомила старенькій, що керуючи автомобілем, вчинила наїзд на хлопчика. Дитині, мовляв, терміново потрібні гроші на лікування, і їх прямо зараз потрібно буде передати довіреній особі, що під’їде до будинку. Лиш через деякий час після передачі згортку з банкнотами літня жінка зрозуміла, що стала жертвою аферистів.

54-річній жительці одного з сіл Середино-Будського району на мобільний телефон подзвонив невідомий та, назвавшись працівником поліції, повідомив, що нібито її син побив чоловіка. А за не притягнення молодого чоловіка до кримінальної відповідальності зажадав грошей. Щоб допомогти «синові», довірлива жінка піддалася тиску «поліцейського» та поповнила йому рахунок на суму в 1100 гривень.

Поліція вкотре нагадує громадянам, що їх легковірність, неуважність до деталей та необережність у спілкуванні з незнайомими людьми призводять до подібних фінансових втрат. Тож, якщо невідомий вам співрозмовник по телефону просить або навіть вимагає від вас грошей за ті чи інші послуги, негайно кладіть трубку. Знайте, з вами спілкується шахрай!