Поліція розшукує злочинців, які викрали чималу суму грошей

Жертвами крадіїв стали жителі обласного центру, Білопільського та Недригайлівського районів. В усіх трьох випадках банальна необачність потерпілих тільки «зіграла на руку» зловмисникам. І, як результат, одні збагатились, інші – залишились без своїх чималих заощаджень, повідомляє сайт СУМИ СЬОГОДНІ з посиланням на ГУНП у Сумській області

До поліції міста Сум з заявою про крадіжку звернувся 43-річний чоловік. Він розповів, що з його легковика, залишеного на кілька годин під під‘їздом будинку, зникла барсетка з документами та чималою сумою грошей. Невідомі зловмисники розбили скло у дверцятах машини, й викрали, окрім документів на машину та його особистих документів, ще й кілька банківських карток та близько сімнадцяти тисяч гривен.

Жертвою власної необачності стала 60-річна жителька Білопільського району. На відміну від відомого літературного героя, який радив «ключі від квартири, де гроші лежать», носити завжди при собі, літня жінка, йдучи з дому, клала їх біля порогу… під банку. Тож одного дня повернувшись додому, застала обікрадену господу. Зловмисники знайшли ключ, відкрили замок і винесли з будинку п‘ятнадцять тисяч гривен та кілька дорогих золотих прикрас.

Не дослухалась порад відомого кіногероя, який закликав зберігати гроші в ощадкасі, й 65-річна жителька Недригайлівського району. Всі свої заощадження вона тримала вдома. Коли до неї у двір зайшли дві незнайомі жінки і представились працівниками соцзахисту, вона довірливо впустила їх у хату. І поки одна відвідувачка відволікла увагу старенької господині, інша спустошила криївку, в якій бабуся зберігала гроші, й викрала п‘ятдесят тисяч гривен.

Наразі за всіма цими фактами ведуться відповідні перевірки, вирішується питання про відкриття кримінальних проваджень за відповідною частиною статті 185 КК України «Крадіжка», поліція розпочала пошук зловмисників.

Правоохоронці вкотре звертаються до громадян з закликом проявляти мудру обережність та обачність в питаннях збереження свого майна: не залишати без нагляду авто- й мототранспорт; користуватися протиугінними засобами; залишаючи на стоянці автівку, забирати з салону всі без виключення документи й цінності; не залишати ключі від квартир, будинків та автотранспорту у легкодоступних місцях; тримати при собі і за жодних обставин не розголошувати конфіденційні реквізити своїх банківських карток; готівку та цінності зберігати у надійних сейфах чи сховищах, а якщо таких немає – то на власному рахунку у найближчій філії будь-якого державного банку.

Будьте обачними, і пам‘ятайте – біля кожного будинку по полісмену не поставиш, а заходи елементарної обережності можуть убезпечити ваше майно від протиправних зазіхань.