На Тростянеччині дороги ремонтують повітряно-струменевим методом

У районі застосовують новий для України, проте звичний для більшості європейських країн струменевий метод ремонту асфальтобетонного покриття.

Повідомляє сайт Тростянець Сьогодні з посиланням на Тростянецьку РДА.

Даний метод ремонту дорожнього покриття, із застосуванням сучасних матеріалів, є найбільш економічним та продуктивним серед всіх інших методів ямкового ремонту покриття. Струменевий метод ремонту застосовують, як для асфальтобетонного так і для цементобетонного покриття, в тому числі і для ліквідації вибоїн, незначних просідань, поломів та тріщин на покритті.
Завдяки тому, що при виконані ямкового ремонту задіяний тільки один механізм на базі вантажного автомобіля (фірми SCHÄFER), є можливість виконувати ремонт оперативно в різних місцях, де виникла ямковість, без підготовчих робіт (фрезерування, приготування а/б суміші та ін.).
Завдяки електронному контролю за дозуванням компонентів вплив людського фактору на якість робіт суттєво знижено. А використання сучасних матеріалів – модифікованої бітумної емульсії і кубовидного щебеню дозволяє отримувати стабільно високу якість відремонтованої ділянки покриття.
На цей час в Тростянецькому районі за вищевказаним методом проводитьсяямковий ремонт ділянки автомобільної дороги загального користування місцевого значення від села Нова Ободівка до смт Тростянець протяжністю 26 км. На його проведення задіяні кошти районного, сільських бюджетів, сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств (близько 950 тис. грн.). Ремонтні роботи здійснює ПП Козаріз О.А.
Про економічну ефективність струменевого способу говорить те, що інша організація пропонувала здійснити ремонт на цій ділянці у чотитири рази дорожче.
29 червня голова районної державної адміністрації Леонід Лобань ознайомився із ходом проведення ремонту, застосуванням струменевого методу на практиці. Леонід Іванович залишився задоволений термінами та якістю проведених робіт. Під час спілкування із виконавцем робіт висловив сподівння на продовження співпраці з приватним підприємцем в напрямку покращення стану доріг району.