На Сумщину завітали іноземні гості, які допомагають у відновленні інженерних мереж

24 жовтня, представники Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) відвідали Конотопщину, яка активно використовує можливості міжнародної допомоги, повідомляє сайт ЄЛІСАВЕТ з посиланням на Сумську ОДА

Юрг КРІСТЕН ознайомився з реалізацією проекту «Реконструкція каналізаційних мереж с. Вирівка Конотопського району Сумської області», співфінансування якого здійснює проект DESPRO. Дана програма фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (ШАРС|SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat).

Іноземний гість оглянув новозбудовані мережі та комплекс очисних споруд в с. Вирівка, поспілкувався із представниками підрядної організації та поцікавився проблемними питаннями, які виникали під час реалізації проекту.

Швейцарські партнери залишилися задоволені обсягами виконаних робіт та повідомили, що проект DESPRO планує й надалі підтримувати ініціативи сільських громад у питаннях відновлення інженерних мереж, але для цього потрібно мати чітко визначений стратегічний план розвитку громади.

Особливу увагу пан Крістен звернув на необхідність впровадження сучасних систем водовідведення.

Дуже важливим питанням, за його словами, залишається виховання екологічної культури та розуміння, що навколишнє середовище потрібно оберігати, а не забруднювати стічними водами. В подальшому проекти з будівництва мереж централізованого водовідведення необхідно реалізовувати разом із будівництвом мереж водопостачання.

Як прокоментував директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Олександр СІТАК, допомога DESPRO залишається актуальною й у розрізі проведення децентралізаційної реформи, адже в кінцевому результаті спільні кроки спрямовані на вирішення актуальних проблем сільських територій.

«Ви допомагаєте формувати найкращий досвід, який стає прикладом для усіх громад, які прагнуть змін на краще. Наші відносини з вами перевірені часом, і ми з радістю продовжимо їх і у майбутньому», – наголосив посадовець під час обговорення з Юргом Крістеном перспектив подальшої співпраці Проекту з об’єднаними територіальними громадами Сумської області.