На Сумщині приває тиждень права

Головна мета Тижня правових знань, що триватиме з 24 по 28 квітня 2017 року, ще раз нагадати кожному, як важливо знати свої права і вміти користуватися ними, пише сайт Суми Сьогодні з посиланням на Сумську ОДА.

За інформацією Головного територіального управління юстиції у Сумській області, протягом тижня в області відбудуться різноманітні цікаві і корисні заходи.

Зокрема сьогодні у Сумах спеціалістами управління юстиції спільно з фахівцями Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надаються юридичні консультації щодо реалізації та захисту конституційно-гарантованих прав і свобод людини і громадянина за адресою вул. Покровська 9/1.

У день старту обласного Тижня правових знань «Я маю право!» працівниками управління юстиції проведено флешмоб в Сумах. Учасникам заходу розповіли про гарантоване Конституцією України право на свободу об’єднання в громадські організації для здійснення захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів. Всі зацікавлені дізналися про порядок створення громадських організацій, в тому числі про можливість зареєструвати громадське об’єднання в он-лайн режимі за допомогою Он-лайн будинку юстиції.

У пологових будинках міста Суми у цей день молодим мамам розповіли про пілотні проекти Міністерства юстиції України, зокрема, не лише щодо можливість отримати безпосередньо у пологовому будинку свідоцтво про народження дитини, але й про можливість подати он-лайн заяву на реєстрацію місця проживання новонародженого, отримання державної допомоги при народженні дитини.

У разі потреби можна було отримати інформаційні буклети щодо реєстрації, внесення змін та припинення громадських об’єднань, пам’ятки щодо прав та можливостей мам та новонароджених громадян України.

Спеціалісти Головного територіального управління юстиції на вулицях обласного центру також вручали сумчанам пам’ятки з інформацією про права людини, що гарантовані Конституцією України та пояснювали, що зроблено у напрямі спрощення надання юридичних послуг.

Зокрема після запровадження он-лайн сервісів Мінюсту, люди нарешті мають можливість отримувати послуги без черг і корупційної складової. На всеукраїнському рівні вже запрацював БУДИНОК ЮСТИЦІЇ ОН-ЛАЙН, де можна отримати широкий спектр послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, громадських об’єднань, фізичних осіб-підприємців та ЗМІ. Сервіс також дозволяє повторно отримати документи у сфері реєстрації актів цивільного стану та багато іншого.

Джерело: Суми Сьогодні

Читайте также:

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

Назван самый сексуальный холостяк Земли

57-летняя модель удивила своими формами

Как снять головную боль за несколько минут?

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро