На Сумщині чоловік за сувенірні долари придбав реальну кримінальну відповідальність

В Глухові поліцейські відкрили кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який намагався незаконно перемістити через державний кордон поза пунктом пропуску нелегальних мігрантів. Ціна питання – 200 доларів США. Які на провірці виявились сувенірними грошима, повідомляє сайт ГЛУХІВ СЬОГОДНІ з посиланням на ГУНП у Сумській області

Близько 2-ї години ночі прикордонний наряд, який ніс службу в пункті пропуску «Стариково», за допомогою приладу нічного бачення помітив невідомих осіб. Вони почали швидко рухатись від лінії кордону з Росією до українського н.п. Стариково. Група реагування перехопила нічних мандрівників. Їх виявилося четверо – 3-є громадян азіатської зовнішності та наш співвітчизник, місцевий житель, який супроводжував подорожувальників.

З пояснень українця стало відомо, що до нього звернулись невідомі та за винагороду запропонували перемістити через державний кордон групу осіб поза пунктом пропуску. В ході фільтраційних заходів з’ясувалось, що 200 доларів США, якими з українцем розрахувались «роботодавці-нелегали», були сувенірними.

Згодом на околиці населеного пункту Стариково виявили та затримали ще одного чоловіка азіатської зовнішності, який повідомив, що є громадянином Бангладеш.

Наразі затримані «мандрівники», які не мали при собі жодних документів, що посвідчують особу, знаходяться у пункті тимчасового тримання прикордонного загону. Вирішується питання щодо їх депортації на батьківщину.

Що стосується нашого співвітчизника, відносно нього відкрите кримінальне провадження за ст. 332 ч. 2 Кримінального кодексу України « Незаконне переправлення осіб через державний кордон» Бажання отримати легкі гроші коштуватиме йому від 5 до 7 років позбавлення волі.