Дитячий побутовий травматизм – наслідок неуважності з боку дорослих

26 жовтня, за добу троє малюків потрапили до лікарні: один з опіками, другий випадково проковтнув дрібний елемент живлення, третя дитина отруїлась медикаментами, повідомляє сайт ТРИ СУМKИ НОВИН з посиланням на ГУ НП у Сумській області

Малюк перекинув на себе чашку з гарячим чаєм і був госпіталізований до обласної клінічної лікарні з термічним опіком 25% обличчя, шиї, тулуба та рук. Інший маленький сумчанин віком 2-х років, потрапив на лікарняне ліжко, ковтнувши міні-батарейку. Ще одна дворічна дитина отруїлась медикаментами, випадково залишеними дорослими у доступному для дитини місці. Наразі всі троє дітей знаходяться під наглядом медиків.

Всі ці нещасні випадки стали можливими внаслідок того, що діти залишились без нагляду біля потенційно небезпечних речовин та предметів. Тому правоохоронці вкотре звертаються до жителів області: не залишайте маленьких дослідників на самоті. Побутову хімію, медикаменти, гострі та ріжучі предмети краще зберігати в недоступному для них місці. Закривайте спеціальними заглушками розетки. Продумайте, де і як краще зберігати побутову техніку, за можливості обладнайте дверцята шафи чи шухляду замком або запорним пристроєм. В тому разі, якщо ви виходите з кімнати чи не користуєтесь більше години телевізором, комп‘ютером або музичним програвачем – від‘єднуйте їх від електромережі. Слідкуйте, щоб до рук малечі не потрапили батарейки. Особливо небезпечні дрібні елементи живлення круглої форми, які діти можуть покласти до рота та легко проковтнути.

Дотримуйтесь цих простих правил, і вам не доведеться картати себе за власну миттєву неуважність та дитячі страждання. Будьте відповідальними та пильними в догляді за своїми дітьми, і нехай вони ростуть здоровими!